Darmowe fonty

GUST e-foundry
Kilka profesjonalnie zaprojektowanych rodzin fontów od Grupy Użytkowników Systemu TeX, m.in. znakomita Antykwa Półtawskiego, Antykwa Toruńska, bezszeryfowe Kurier i Iwona oraz zestaw TeX Gyre — absolutna podstawa.

The Fell Types
Projekt Fell Types został nazwany na cześć Johna Fella, XVII-wiecznego biskupa Oksfordu, który stworzył unikatowy zestaw czcionek drukowych i zapoczątkował tym samym niezwykły rozdział w historii typografii. Na stronie znajduje się krótka historia i cyfrowe wersje niektórych krojów.

Crimson Text
Crimson Text to rodzina fontów do składu tekstu chlebowego zaprojektowana przez Sebastiana Koscha. Nieustannie rozwijany Crimson Text powstał z natchnienia twórczością Jana Tschicholda, Roberta Slimbacha i Jonathana Hoeflera. Autor ma nadzieję, że jego dzieło na stałe zadomowi się w repertuarze ulubionych fontów nowoczesnych typografów. Trzymamy kciuki.

exljbris Font Foundry
Jos Buivenga, założyciel jednoosobowej e-giserni exljbris, od lat tworzy ciekawe fonty, które doskonale sprawdzają się w profesjonalnych projektach. Opracowane w 2008 roku Museo stało się wielkim hitem komercyjnym. Pozwoliło autorowi porzucić dotychczasową pracę i utrzymywać się wyłącznie z tworzenia fontów. Mimo to na swojej stronie Jos nadal udostępnia kilka wartych uwagi krojów darmowych.

Font Squirrel
Baza profesjonalnych, darmowych fontów do użytku komercyjnego. Sporo krojów dostępnych jest tylko w jednej odmianie, co ogranicza zakres ich zastosowań, ale można tu również znaleźć bardzo ciekawe rodziny fontów, niektóre z polskimi znakami diakrytycznymi.

Fontfabric
Fontfabric udostępnia kilka darmowych fontów do użytku komercyjnego. Są to przede wszystkim kroje przydatne do projektowania plakatów, grafik i logotypów. Niestety większość bez polskich znaków diakrytycznych.

Lato
Znakomity bezszeryfowy font Lato zaprojektowany przez pana Łukasza Dziedzica. Pięć grubości — od hair do black — wszystkie w odmianie prostej i pochyłej.